Belmond - Best of Peru

Od majestatycznych, spokojnych wód jeziora Titicaca po tętniącą życiem Limę. Wspaniała podróż pociągiem z noclegami w doskonałych hotelach, wszystko luksusowej sieci Belmond. W ciągu dziesięciu nocy zanurzą się Państwo głęboko w peruwiańskiej kulturze i będą mogli cieszyć się ekskluzywnymi wycieczkami po historycznych miejscach. W planach jest zwiedzanie zarówno słynnych atrakcji, jak i małych, tradycyjnych wiosek. Można wybrać się na serię malowniczych przejażdżek po Świętej Dolinie, podziwiając urocze pola uprawne i urocze miasteczka. Wejść do majestatycznego Machu Picchu, starożytnej cytadeli Inków. Odkryć Arequipę i wyspę Taquile jak nigdy dotąd na pokładzie pierwszego luksusowego pociągu w Ameryce Południowej.

Lima

DZIEŃ 1

Przyjazd do Limy, gdzie będzie czekał jeden z przedstawicieli,który odwiezie Państwa do Belmond Miraflores Park. Spędzą Państwo swój pierwszy dzień na eksploracji tętniącego życiem miasta w czasie wolnym lub relaksując się przy basenie na dachu. Nocleg w Belmond Miraflores Park.

DZIEŃ 2

Wyruszą Państwo na wycieczkę po mieście Lima, w tym historyczne centrum i Muzeum Larco. Nocleg w Belmond Miraflores Park.

Jeśli chcą Państwo dobrze poznać Peru, to trzeba też zawitać do jego stolicy. Lima, bo o niej mowa, jest na wskroś intrygująca. To barwne, tętniące życiem miasto przyciąga niczym magnes. Położone nad brzegiem oceanu gwarantuje zarówno możliwość korzystania z plaż, jak i zwiedzania czy imprezowania. Lima to przede wszystkim wspaniała architektura kolonialna, którą będą Państwo mogli podziwiać podczas spaceru po zabytkowym centrum.

Pisaq

DZIEŃ 3

Będzie można zanurzyć się w dramatycznej Świętej Dolinie Inków z przewodnikiem. Zwiedzanie Pisaq oraz wycieczka po centrum, gdzie wyrabia się tradycyjną tkaninę Awanacancha. Nocleg w Belmond Hotel Rio Sagrado.

Nad rzeką Urubamba, między miastami Pisac i Ollantaytambo rozciąga się Sacred Valley, czyli Święta Dolina Inków. Jest jedno z najpiękniejszych miejsc w Andach peruwiańskich, które odwiedzane jest przez miliony turystów rocznie. Znajduje się tam wiele miejsc archeologicznych z czasów Państwa Inków.

DZIEŃ 4

Odwiedzenie fascynujących miejsc Ollantaytambo, Moray i Maras. Nocleg w Belmond Hotel Rio Sagrado.

Ollantaytambo traktowane jest przez turystów po macoszemu. Stanowi krótki przystanek w drodze do Machu Picchu, nigdy nie jest celem samym w sobie. Ci, którzy wsiadają do pociągu w Cuzco nigdy nie pomyślą, aby wysiąść i poświęcić miastu cały dzień. A zdecydowanie na to zasługuje. Nazwa miasta pochodzi od dzielnego żołnierza który walczył dla dziewiątego Inki Pachacuteca. Podbił on duże połacie ziemi, na której rosły drzewa koki. W nagrodę dostał miasto, nazwane od jego imienia Ollantaytambo.

DZIEŃ 5

Wsiądą Państwo do pociągu Belmond Hiram Bingham na malowniczą podróż do Machu Picchu. Po przybyciu do Aguas Calientes przesiadka do autobusu do Machu Picchu, aby cieszyć się dwugodzinną prywatną wycieczką z przewodnikiem po legendarnej cytadeli inków. Nocleg w Belmond Sanctuary Lodge.

Fascynująca siedziba Inków ukryta była przez wieki w górach Peru. Rezultaty jednej z peruwiańskich wypraw amerykańskiego profesora Hirama Binghama, zaskoczyły nie tylko odkrywcę, ale też cały świat. Peruwiańskie miasto ma powierzchnię 5 km kwadratowych. Położone na jednym z grzbietów w Andach rozciąga się na wysokości od 2090 do 2400 m n.p.m. Z trzech stron otacza je rzeka, Urubamba, a z czwartej osłania Huayana Picchu. Jego trudno dostępne położenie sprawiło, że hiszpańscy kolonizatorzy nigdy go nie zdobyli.                              

Tęczowe góry

DZIEŃ 6

Wycieczka po Machu Picchu rano. Następnie wejście na pokład Belmond Hiram Bingham i przejazd pociągiem do Cusco. Nocleg w hotelu Belmond Hotel Monasterio.

DZIEŃ 7

Wycieczka po Cusco i jego wspaniałych zabytków kolonialnych i inków. Nocleg w hotelu Belmond Monasterio.

Cuzco to jedno z ważniejszych miast Peru. Przede wszystkim dlatego, że było stolicą imperium Inków. Założone zostało w XIII wieku i przez trzy, kolejne stulecia należało do tego ludu. Później miasto podbili Hiszpanie, którzy uczynili z niego swoją bazę do prowadzenia dalszej kolonizacji. Na szczęście nie zniszczyli wszystkiego, co inkaska kultura stworzyła.

Puno

DZIEŃ 8

Wejdą Państwo na pokład Belmond Andean Explorer jadącego do Puno. Odwiedziny w Raqch’i i La Raya. Nocleg na pokładzie pociągu na stacji Lake Titicaca.

Puno (3827 m n.p.m.) to szczególne miejsce na mapie Peru. Według miejscowych legend to właśnie tam narodziła się kultura Inków. A wszystko za sprawą Manco Capac i Mama Ocllo, którzy wyszli z wód jeziora Titicaca, by zapoczątkować nową dynastię. Puno jest więc przesiąknięte lokalną historią, tradycją i kulturą.

Jezioro Titicaca

DZIEŃ 9

Zobaczą Państwo zachwycający wschód słońca nad jeziorem Titicaca, zanim popłyną do pływających wysp Uros i Taquile Island. Nocleg na pokładzie Belmond Andean Explorer.  

Na pograniczu Peru i Boliwii, w sercu wysokich Andów leży Titicaca, czyli najwyżej położone żeglowne jezioro świata. Według starodawnych inkaskich wierzeń to właśnie tu narodziło się słońce. Obserwując jak o świcie wznosi się ono nad taflą jeziora, nie trudno uwierzyć, że Inkowie akurat tu dopatrywali się jego początków.

Kanion Colca

DZIEŃ 10

Podziwianie jeziora Lagunillas i starożytnych malowideł w jaskini Sumbay. Transfer Belmond Las Casitas w Colca Valley.

DZIEŃ 11

Udadzą się Państwo do Condor Cross, aby podziwiać niesamowite widoki przed zwiedzaniem uroczych wiosek w dolininie Colca. Lot powrotny do Limy.

Belmond Hiram Bingham
Belmond Hiram Bingham
Belmond Andean Explorer
Belmond Andean Explorer

Wybierz kierunek podróży