Al Andalus – Hiszpania – Podróż po Andaluzji

Apartamenty pociągu Al Andalus zostały zaprojektowane i wykonane we Francji do użytku przez członków brytyjskiej rodziny królewskiej podczas podróży między Calais a Riwierą Francuską. Salony zbudowane w tej samej epoce, tworzą pociąg z roztaczającym się w powietrzu duchem epoki Belle, nie ma sobie równych w kwestii komfortu, elegancji i przestrzeni. W Al Andalus, oryginalne elementy sprawiają, że wagony te to prawdziwe klasyki kolejowe zbudowane wraz z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, dzięki którym podróżujący mogą cieszyć się maksymalny komfortem i bezpieczeństwem.

Zakwaterowanie:

Do wyboru gości zakwaterowanie w Superior Suite lub Standard Suite z dużym podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi, które po złożeniu pozostawiają dużo miejsca do czytania lub wygodnego podziwiać widoków w zaciszu kabiny. Wszystkie apartamenty wyposażone są w szafę, półkę na bagaż, sejf, minibar oraz indywidualnie regulowaną klimatyzacją oraz fantastyczną łazienką – wygodną i przestronną – z prysznicem z hydromasażem / sauną parową, suszarką do włosów i zróżnicowanym zestawem wysokiej jakości kosmetyków.

Kuchnia:

Kuchnia andaluzyjska dysponuje światowej sławy produktami, takimi jak oliwa z oliwek, sherry lub szynka Jabugo Iberian, z potrawami takimi jak gazpacho, czy wołowina. Nowa generacja kucharzy idąc za ciosem świeżego powietrza znad Morza Śródziemnego przygotowuje dania z nutą andaluzyjskiej tradycji kulinarnej. Na trasach w całej Hiszpanii, podróżni moją do wyboru doskonałe ryby, mięso i warzywa, które są podstawą kuchni galicyjskiej, smak pieczeni, które przyniosły sławę regionowi Kastylia i poznać tradycyjne potrawy takie jak cocido maragato.

Warto zrobić/zobaczyć:

Życie w pociągu toczy się codziennie swoim rytmem. Goście spędzają czas w swoich apartamentach, przechadzając się holami, zasiadając w kawiarni lub barze gdzie delektując się napojami podziwiają wciąż zmieniające się widoki za oknem. Co wieczór można wybrać się na organizowane na żywo występy a zabawa do białego rana nigdy nie zakłóca spokoju tym, którzy chcą odpocząć w zaciszu swojego apartamentu.

Poza planem dnia na pokładzie składu wyprawa zaskakuje nas wspaniałymi atrakcjami, które można zwiedzić podczas przystanków w czasie podróży.

Trasa po Andaluzji

Czar, klimat, radość, kultura, sztuka… to tylko niektóre z najczęściej powtarzanych określeń definiujących miasta leżące na trasie. Możesz je poznać w czasie zwiedzania z przewodnikiem zorganizowanego dla pasażerów. Pociąg wyrusza z Sewilli (słynącej z Giraldy, katedry czy alkazaru) w kierunku Kadyksu i miasta Jerez (koniecznie należy spróbować tutejszego wina i obejrzyj tradycyjny pokaz z udziałem koni). Ronda (oferująca wspaniałe widoki) i Grenada (z jedyną w swym rodzaju Alhambrą i możliwością podziwiania flamenco) to przystanki podczas trzeciego, czwartego i piątego dnia podróży. Linares, Úbeda i Baeza (miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO) przypadają na dzień szósty wycieczki, a Kordoba (z Wielkim Meczetem i przepiękną starówką) na dzień siódmy.

Trasa Pielgrzymkowego Szlaku św. Jakuba

Podróż trwa siedem dni. Odjazd z Madrytu, aby spędzić pierwsze trzy dni w El Escorial (ze słynnym klasztorem); Segovii (rzymski akwedukt); Astordze ze słynnym pałacem, katedrą, murami obronnymi i szlakiem rzymskim oraz Leónie (gdzie zachwyca gotycka katedra). W czwartym dniu wyprawy pociąg zatrzymuje się w Monforte de Lemos i Ourense, idealnych miejscach do poznania okolic Ribeira Sacra. Podczas kolejnych dni celem wycieczki jest Pontevedra (posiadająca jeden z najpiękniejszych kompleksów budynków historycznych w Galicji), A Coruña (tutaj zwróci na siebie uwagę Wieża Herkulesa) i Santiago de Compostela (stolica Galicji znana ze słynnej katedry).

Trasa po Estremadurze

Podróż na tej trasie trwa sześć dni. Szlak rozpoczyna się w Sewilli, kierując się w stronę historycznego miasta Zafra. Drugiego dnia podróży przypada kolej na Meridę i jej rzymski amfiteatr. Następnie dotrzesz do Cáceres, którego starówka pozostała prawie nietknięta. W dalszej kolejności pociąg udaje się do Monfragüe, parku narodowego idealnie nadającego się do obserwacji ptaków. Dzień piąty to trasa do Toledo (gdzie kultury chrześcijańska, muzułmańska i żydowska współistniały przez wieki), aby zakończyć podróż w Aranjuez, spacerując po jego ogrodach i pałacu.

Wybierz kierunek podróży