Gorąca oferta

RPA - najważniejsze atrakcje regionu - winiarnie i safari

RPA

Dzień 1


Przylot do Kapsztadu oraz transfer do hotelu. Czas wolny. Zakwaterowanie w One&Only Cape Town z ze śniadaniami na 5 nocy.

One&Only Cape Town

Dzień 2

Śniadanie w hotelu.

O 9:00 spotkanie z przewodnikiem anglojęzycznym w  hotelu na całodniową wycieczkę miasta. Rozpoczną Państwo od kolejki linowej na wjazd na Górę Stołową (jeśli pogoda pozwoli). Nad Kapsztadem góruje kultowa Góra Stołowa. Ważna atrakcja turystyczna, a główną cechą góry jest płaskowyż o wysokości 3 km. Otoczone imponującymi klifami i otoczone przez Devil’s Peak od wschodu oraz Lion’s Head i Signal Hill od zachodu, tworzą razem naturalny amfiteatr portów City Bowl i Table Bay. Najwyższy punkt w Maclear’s Beacon wyznacza kamienny kopiec zbudowany w 1865 roku i znajduje się na wysokości 1086 metrów nad poziomem morza. Klify głównego płaskowyżu przecina wąwóz Platteklip, zapewniający łatwe i bezpośrednie wejście na szczyt. Zanim wyruszą Państwo w dół, warto poświęcić trochę czasu na zwiedzanie szczytu góry i podziwianie najlepszych widoków.

Góra Stołowa

O godzinie 11:00 po zjeździe w górę przewodnik poprowadzi Państwa po najlepszych zakątkach miasta. Dowiedzą się Państwo o słynnych na całym świecie atrakcjach, zabytkach i cudach architektury w Kapsztadzie, w tym o historycznej Wielkiej Paradzie, Zamku Dobrej Nadziei i wspaniałym ratuszu. Odkryć będzie można zabytkowe budowle, imponujące posągi i niegdyś złowieszczy Plac Kościelny. Miną Państwo oryginalną Lożę Niewolników i cenione budynki parlamentarne. Spędzą czas w Ogrodach Kompanii, gdzie pierwsi europejscy osadnicy na Przylądku zasadzili żywność, aby nią handlować. Stamtąd udadzą się Państwo do Bo-Kaap - oryginalnej muzułmańskiej osady w Kapsztadzie i obszaru słynącego z uroczych, kolorowych domów. Będzie można przejść się brukowanymi uliczkami i zrobić kilka zdjęć.

Bo-Kaap

O 14:00 lunch w jednym z lokalnych miejsc w mieście, alternatywnie można dokonać rezerwacji w restauracji fine dining (posiłek nie wliczony w cenę).  

O 15:00 kontynuacja wycieczki do ogrodu botanicznego Kirstenbosch. O 17:00 przerwa na opcjonalną kawę i powrót do hotelu do 18:00.

Narodowy Ogród Botaniczny Kirstenbosch zasługuje na swoją reputację najpiękniejszego ogrodu w Afryce i jednego z najpiękniejszych na świecie, co dodatkowo podkreśla majestatyczny krajobraz wschodnich zboczy Góry Stołowej. Prezentacja szerokiej gamy Cape Flora, znanej również jako fynbos. W Kirstenbosch uprawia się rośliny ze wszystkich różnorodnych regionów południowej Afryki. Konserwatorium Towarzystwa Botanicznego to specjalnie zbudowana szklarnia do uprawy i ekspozycji roślin z suchych regionów, które nie mogą przetrwać na zewnątrz. W Kirstenbosch uprawia się ponad 7 000 odmian, w tym wiele rzadkich i zagrożonych gatunków. To raj dla miłośników roślin.

Kirstenbosch

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Czas wolny.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. O 9:00 spotkanie z przewodnikiem anglojęzycznym w hotelu na całodniową wycieczkę do Półwyspu Przylądkowego. Zaczną Państwo od jazdy wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez bogate przedmieścia Bantry Bay, Clifton i Camps Bay przez Hout Bay w kierunku Chapman’s Peak Drive. Jedna z najbardziej spektakularnych tras morskich na świecie, pieszczotliwie nazywana przez mieszkańców „Chappies”, to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto pasjonuje się naturalną scenerią. Zakręty na drodze wydają się nie mieć końca, jest to marzenie fotografów i raj dla zwiedzających.

O 10:30 odwiedzą Państwo Rezerwat “Przylądek Dobrej Nadziei (Cape of Good Hope)”. Rezerwat położony na krańcu półwyspu Cape, 60 km na południowy zachód od Kapsztadu, znajduje się na terenie Parku Narodowego Góry Stołowej, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego. Obejmujący 7750 hektarów różnorodnej flory i fauny, obfituje w kozły, pawiany i zebry przylądkowe, a także ponad 250 gatunków ptaków. Można wejść do latarni morskiej i zatrzymać się na południowo-zachodnim krańcu kontynentu afrykańskiego.

Chapman’s Peak Drive, Cape of Good Hope

13:00 kontynuacja wycieczki do Simon’s Town i plaży Boulders, aby spotkać pingwiny afrykańskie. Historia pingwinów afrykańskich na plaży Boulders to historia niezwykłej kolonizacji miejskiej, ale gatunek jako całość stoi w obliczu wielu zagrożeń. Kolonia pingwinów rozpoczęła się w 1983 roku, kiedy zauważono parę na plaży Boulders. Ptaki przybyły do ​​ z Dyer Island. W tamtym czasie zatoka była zamknięta dla połowów komercyjnych, a przybysze cieszyli się obfitością pożywienia więc nieograniczoną liczbą miejsc lęgowych, a populacja pingwinów afrykańskich w Boulders gwałtownie wzrosła. Dziś nadal zachwycają, a powszechnie wiadomo, że czas spędzony w towarzystwie tych uroczych ptaków z pewnością wywoła uśmiech.O 14:30 lunch w Kalk Bay w Harbor House lub w Foodbarn w Noordhoek – posiłek nie wliczony w cenę.

Boulders Beach

O 15:30 spacer po uroczej zatoce Kalk. Popularna nadmorska wioska znana ze świetnych sklepików i portu, w którym żyją foki. Znajduje się tu teatr, galerie sztuki, księgarnia, znana piekarnia, sklepy z antykami i wiele innych. Polecany jest spacer do latarni morskiej.O 16:30 zanurzą Państwo stopy w piasku na plaży Muizenberg. Warto wybrać się na spacer wzdłuż plaży przed Surfer’s Corner. Nadbrzeżny odcinek pomiędzy Muizenberg, a stacją kolejową St. James był kiedyś znany jako Złota Mila Kapsztadu i dziś nadal stanowi wspaniały obszar do zwiedzania pieszo. Są tu zabytkowe budynki, domy przylegające do zboczy gór, linia kolejowa oraz niekończące się kawiarnie i sklepy. Będzie można wpaść na kawę, piwo rzemieślnicze lub gin (w zależności od preferencji). O 17:30 powrót do miasta i do hotelu do 18:00.

Muizenberg

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Czas wolny.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. O 9:00 spotkanie z przewodnikiem anglojęzycznym w hotelu na przejazd do Stellenbosch. O 10:00 rozpoczną Państwo dzień od spacerów po Franschhoek. Zaledwie kilka minut jazdy od Kapsztadu jest mały kawałek Francji–Franschhoek oznacza po niderlandzku „francuski zakątek”, dokąd pod koniec XVII wieku przybyli francuscy hugenoci uciekający przed prześladowaniami religijnymi. Choć stopniowo integrowali się z kulturą holenderskich rolników, ich wpływy kulturowe zostały przejęte wraz z wpływami holenderskich osadników, wyzwolonych niewolników i rdzennej ludności Khoi i San, tworząc bogate i niepowtarzalne dziedzictwo godne wspaniałego piękno tej majestatycznej doliny. W tym regionie, znajduje się mnóstwo znanych winnic i zacisznych wiejskich zakątków.

Franschhoek

O godzinie 11:00 degustacja wina w winnicy Anthonij Rupert. Na jednej z najstarszych farm Franschhoek, w niesamowitym budynku o ogromnej wartości historycznej, znajduje się Anthonij Rupert Wyne. Gospodarstwo, pierwotnie należące do zmarłego w 2001 roku Anthonija Ruperta, zostało ostatecznie przejęte przez jego brata Johanna Ruperta w 2003 roku. To Johann Rupert zbudował najnowocześniejszy zakład winiarski, zmieniając gospodarstwo w prestiżową posiadłość winiarską. Koncentrują się tutaj na winach specyficznych dla terroir, a asortyment pochodzi z wielu miejsc. Będą się Państwo mogli cieszyć przejażdżką zabytkowym samochodem z Centrum Degustacji Wina do Muzeum Motoryzacji Franschhoek, gdzie będzie czekać przewodnik.

Anthonij Rupert Wyne

O 13:00 Obiad w Delaire Graff Estate - posiłek nie wliczony w cenę. Na tle rozległych gór i panoramicznej mozaiki winnic Delaire Graff Estate jest jednym z najważniejszych miejsc w Cape Wineland. Słynie z wyjątkowej gościnności, wykwintnego jedzenia i wina. Wine Lounge na terenie posiadłości to przytulna, wypełniona sztuką przestrzeń degustacyjna i eleganckie miejsce, w którym można zrelaksować się przy lampce wina Delaire Graff. Idealnym miejscem na relaks w lecie jest zewnętrzny taras, a zimą w środku przy trzaskającym ogniu. Przestrzeń, w której można odpocząć w spokojnej okolicy i dać się pochłonąć otoczeniu i zmysłom.

Delaire Graff Estate

O 15:00 panoramiczny przejazd przez miasto Stellenbosch. Stellenbosch, drugie najstarsze miasto w Republice Południowej Afryki, znane jest ze swojego naturalnego piękna i wysadzanych dębami alei, architektury, historii i kultury Cape Dutch – i oczywiście szlaków winnych. Stellies – jak jest pieszczotliwie nazywane – to miasto uniwersyteckie, więc pomimo swojego dziedzictwa zachowało młodzieńczy klimat. Otoczone winnicami miasto tętni życiem z hotelami, sklepami z winami, kawiarniami, restauracjami, butikami, galeriami sztuki i muzeami. Jego centrum jest dość małe i zachęca do pieszych wędrówek.

Stellenbosch

O 15:30 degustacja wina w Waterword Wine Estate. W produkcji wina nie chodzi o jeden sezon, zbiór czy rocznik, ale o ciągłość, długowieczność i utrwalenie; by budować dla przyszłości i przyszłych pokoleń. Waterford Way to filozofia, która to celebruje. Każdy gość czuje się częścią posiadłości, a tych, którzy odwiedzają, często przyciągają nie tylko wystawne wina, ale także serce i dusza Waterford. Zapraszamy na degustację wybranych win vintage, które zostały odłożone i przechowywane w optymalnych warunkach dojrzewania.

Waterword Wine Estate

Zakwaterowanie w hotelu Mont Rochelle ze śniadaniami na 2 noce.

Mont Rochelle

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Opcjonalna wycieczka: Tramwaj winny Franschhoek – najlepszy sposób na poznanie doliny Franschhoek. Aby idealnie rozpocząć dzień, przejadą Państwo do Franschhoek lub Groot Drakenstein (w zależności od wybranej wycieczki/linii) i skosztują kawy oraz Beignet, klasycznego ciasta francuskiego!

Tramwaj winny Franschhoek

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Czas wolny, a następnie przejazd do Hermanus. Zakwaterowanie w The Marine Hermanus ze śniadaniami na 2 noce.

The Marine Hermanus

Dzień 9

Śniadanie w hotelu. Czas wolny. Opcjonalne wycieczki:

  • Wycieczka po winnicach
  • Hermanus - Wycieczka na obserwację wielorybów

Hermanus - wieloryby

Dzień 10

Transfer wcześnie rano na lotnisko w Kapsztadzie i dalszy lot do Skukuzy. 10:35 Wylot z lotniska w Kapsztadzie. 13:05 Przylot na lotnisko Skukuza, spotkanie z anglojęzycznym kierowcą i transfer do lodgy. 13:30 Obiad, 16:00 podwieczorek, 16:30 wyruszenie popołudniowego safari. O 20:00 kolacja.

Safari

Zakwaterowanie w Sabi Sabi Bush Lodge na 3 noce all inclusive.

Sabi Sabi Bush Lodge

Dzień 11-12

Te dni spędzą Państwo ciesząc się porannymi i popołudniowymi safari.

Bez ogrodzeń między gospodarstwami, zwierzęta wędrują po rozległych pastwiskach, tak jak to miało miejsce wiele lat temu. Dzięki jednej z najbogatszych populacji zwierząt łownych w kraju szanse na zobaczenie Wielkiej Piątki (lwa, lamparta, bawołu, słonia i nosorożca) są doskonałe.

O 5:30 Pobudka i poranna herbata. 06:00 Wyruszenie poranne safari. 09:00 Powrót na śniadanie. 13:30 Obiad. 16:00 Podwieczorek. 16:30 Wyruszenie popołudniowego safari. 20:00 Kolacja.

safari

Dzień 13

05:30 Pobudka i poranna herbata. 06:00 Wyruszenie poranne safari. 09:00 Powrót na śniadanie. 13:35 / 14:35 Wylot z lotniska Skukuza. 14:35 / 15:50 Przylot na międzynarodowe lotnisko OR Tambo.

safari

Cena: 9190 USD za 1 osobę przy uczestnictwie 2 osób / w listopadzie 2024

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie według programu
  • posiłki według programu
  • transfery zgodnie z programem
  • anglojęzycznego kierowcę i przewodnika zgodnie z programem
  • wszystkie opłaty parkowe
  • wycieczki godnie z programem
  • 1 l wody na osobę na dzień

DODATKOWO PŁATNE: LOTY LOKALNE

Szukasz innej opcji?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

Zapytaj o indywidualną ofertę