Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu poznania twoich preferencji na podstawie zachowań na tej stronie. Szczegóły i możliwości zmiany ustawień: Polityka prywatności.

Ukryj komunikat
Kategorie Rodzaje ofert

Luksusowe hotele na Sardynii

Sardynia to należąca do Włoch, druga co do wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Jest miejscem niezwykłym z uwagi na swoją bogatą historię, sięgającą nawet dwóch tysięcy lat. Morze, góry, śródziemnomorski klimat, wino, wspaniałe jedzenie, 300 słonecznych dni w roku. Jeśli preferujemy luksusowe hotele, Sardynia zaprasza przez cały rok. Warto skorzystać z gościnności mieszkańców tego wyjątkowego miejsca. Sardynia to turystyczne „must be” dla tych, którzy poszukują widocznych na każdym kroku śladów przeszłości, ale i dla turystów chcących odpocząć nad basenem w atmosferze luksusu all inclusive. Luksusowe hotele Sardynii mają ofertę także dla tych, którzy chcą odpocząć aktywnie, uprawiając sport: golf, jazdę konną, wspinaczkę, wyprawy na rowerze czy pływanie jachtem. 
 
Wyspa ma blisko 2000 km niezwykle zróżnicowanego wybrzeża – wysokiego i skalistego, wybrzeży riasowych, głęboko wcinających się w ląd zatok, malutkich i niezwykle malowniczych zatoczek i wyjątkowych białych plaż, jakich nie spotkamy w całej Europie. Dodatkowego uroku dodają jej niezliczone wysepki.
 
KLIMAT
Sardynia ma typowy klimat podzwrotnikowy śródziemnomorski: zimą łagodny i deszczowy, latem gorący i suchy. W ciągu roku jest około 300 dni słonecznych, z koncentracją opadów zimą i jesienią oraz opadami śniegu w górach.
 
JAK SIĘ DOSTAĆ?
Z Warszawy zarówno do Olbii, jak i do Cagliari lecimy z jedną przesiadką w którymś z europejskich miast, np. w Rzymie. W sezonie letnim funkcjonują także cotygodniowe przeloty czarterowe z Warszawy do Cagliari. Mieszkańcy zachodniej Polski mogą skorzystać z bezpośrednich przelotów do Olbii i do Cagliari dzięki obsługującym te trasy lotniskom Berlina. Z Krakowa natomiast jest bezpośredni lot do Cagliari.
Port lotniczy w Alghero funkcjonuje raczej jako lotnisko krajowe, choć ma kilka dalszych połączeń, np. z Londynu.
Sardynia charakteryzuje się odmiennym charakterem w różnych częściach wyspy. Warto wspomnieć o jej najbardziej wyjątkowych wybrzeżach:
 
Costa Smeralda
Szmaragdowe wybrzeże na północy wyspy, skaliste, lecz pełne uroczych zatoczek, wysp i ukrytych plaż. To także ulubione miejsce wypoczynku osób sławnych i bogatych. Znajdziemy tutaj także niezwykłą miejscowość i marinę Porto Cervo. Ponieważ miejsce zorientowane jest głównie na zamożnych turystów, często nazywane jest włoskim Saint-Tropez. Słynie z licznych sklepów najdroższych marek, ekskluzywnych willi, najlepszych luksusowych hoteli i restauracji.
Nieliczni mieszkańcy Porto Cervo to głównie bogaci ludzie z całego świata, posiadający tam swoje posiadłości.
 
Costa Rei
Położone na południu wyspy długie piaszczyste plaże wybrzeża Costa Rei przechodzą w skaliste wybrzeże w okolicy Capo Ferrato. Dalej na północ znajdują się laguny pełne flamingów. Okolica jest idealna na wyprawy rowerowe.
 
Costa Verde i półwysep Sinis
Zielone wybrzeże na południowym zachodzie Sardynii oferuje turystom długie piaszczyste plaże, rezerwat przyrody oraz wysokie wydmy. Na odludnym trawiastym terenie spotkamy głównie owce i flamingi. Część morskiego brzegu półwyspu zajmuje rezerwat, którego zadaniem jest ochrona ptactwa.
 
Chia
Chia leży na południowym krańcu wyspy. Znajdziemy tu białe jedwabiste piaszczyste plaże, skryte za wysokimi wydmami, które mogą osiągać wysokość nawet do 30 m. Przy odrobinie szczęścia można zaobserwować flamingi oraz bawiące się delfiny, które odwiedzają tę część wyspy. Luksusowe hotele to wizytówka tego miejsca.

 

 

Co warto zobaczyć na Sardynii?

 

Warte zobaczenia są nuragi - megalityczne warowne wieże obserwacyjne, które pochodzą z połowy II tysiąclecia p.n.e.. Na wyspie znajduje się ich około 7 tysięcy. Te wyjątkowe dla Sardynii budowle powstały bez użycia zaprawy z ociosanych kamieni przez zasiedlającą Sardynię od ok XVII do ok. II wieku p.n.e. cywilizację nazywaną nuragijską.

Swoje ślady pozostawili tutaj także Kartagińczycy, po których pozostały liczne ruiny. Co ciekawe - jest tutaj więcej zachowanych zabytków związanych z Kartaginą niż na terenach, gdzie to państwo się znajdowało (dzisiejsza Tunezja). Znajdziemy tutaj także fortece wybudowane przez Genueńczyków, eleganckie pizańskie kościoły, a także wspaniałe gotyckie i barokowe hiszpańskie budowle.

 

Liczne skałki, głównie wapienne ale także granitowe i bazaltowe, czynią Sardynię miejscem chętnie odwiedzanym przez miłośników natury oraz wspinaczy z całej Europy. Według Maurizio Oviglii, autora przewodników wspinaczkowych po Sardynii, dróg wspinaczkowych jest ponad 3600. Najwyższy szczyt, Punta la Marmora, wznosi się na 1834 m n.p.m

 

Park Narodowy Archipelagu La Maddalena

Od 1994 obszar chroniony. Tutejsze wody są przejrzyste i krystalicznie czyste. Warto wybrać się na zorganizowany rejs łodzią i odwiedzić kilka małych plaż i zatoczek nietkniętych ręką człowieka, których piękno zapiera dech w piersiach. W parku można znaleźć 700 gatunków roślin, co stanowi 1/3 roślinności całej Sardynii, w tym wyróżnić można 50 gatunków endemicznych.

 

Plaże w Chia

Piękne plaże w rejonie Chia, rozciągające się na długości 6 km, słyną z białego piasku i krystalicznych wód. Górują nad nimi urokliwe, zielone wzgórza.

 

Wąwóz Gola di Gurroppu

To najgłębszy kanion na wyspie, a także jeden z najgłębszych w Europie. Znajduje się w regionie Ogliastra, w południowo-wschodniej części Sardynii. Wyprawa do jego wnętrza to wyjątkowe doświadczenie i spotkanie z najdzikszym obliczem wyspy oraz dziewiczą przyrodą.

 

Alghero i Bosa

Alghero i Bosa to dwa urocze i wyjątkowe miasta na północno-zachodnim wybrzeżu Sardynii, oddalone od siebie o około 50 km. W Alghero widać do dziś ślady jego katalońskiej przeszłości; ma piękne historyczne centrum i otaczają go wspaniałe plaże. Bosa jest mniejsze, położone nad brzegami rzeki Temo, ma romantyczny urok, a wielowiekowe, katalońskie zwyczaje i język wciąż są tu kultywowane.

 

Groty Neptuna

Najpopularniejsze jaskinie Sardynii, noszące imię boga morza, znajdują się w pobliżu Alghero. Dostać się do nich można łodzią od strony morza, lub pokonując ponad 600-stopniowe schody, z których rozpościera się malowniczy widok na morze i skaliste wybrzeże.

 

Murale w Orgosolo i Muzeum Masek w Mamoiada

Mamoiada i Orgosolo to dwa historyczne miasta znajdujące się w samym sercu wyspy, w regionie Barbagia, prowincji Nuoro. Orgosolo słynie ze swoich murali (ok. 150), a Mamoiada z tradycyjnych masek karnawałowych, które można podziwiać w tutejszym muzeum temu zagadnieniu poświęconemu.

 

Castelsardo

Urokliwe średniowieczne Castelsardo jest zaliczane do grona najpiękniejszych włoskich miasteczek. Z górującego nad nim Zamku Doria rozpościera się malowniczy widok na zatokę Asinara.

 

Carloforte

Niewielkie i urokliwe miasteczko na wyspie Saint Pietro na południowo-zachodnim wybrzeżu Sardynii, pełne wąskich uliczek, które niespodziewanie wychodzą na malutkie plaże.

 

Nora

Na południe od Cagliari znajduje się kartagińsko-rzymskie miasteczko Nora, gdzie zachowały się kolumny, szczątki świątyń, mozaiki oraz teatr rzymski. Stanowisko archeologiczne pochodzące jest z czasów fenickich i uznawane za najstarszą osadę na Sardynii.

 

Cagliari

Stolica Sardynii to duże, portowe miasto, gdzie znajduje się również międzynarodoe lotnisko. Warto zobaczyć przede wszystkim Stare Miasto leżące na wzgórzu i górujące nam pozostałymi terenami zabudowanymi. Znajduje się w nim zamek, którego mury zachowały się do dziś w dobrym stanie. Na uwagę zasługuje także Katedra z XIII wieku, która została zniszczona i odbudowana w 1930 roku. Pochodząca z V wieku Bazylika San Saturnino, uznawana za jeden z najważniejszych zabytków chrześcijańskiej kultury na Sardynii. W mieście są także pozostałości dawnych rzymskich budowli, w tym rzymski amfiteatr wyryty w skale, oraz akwedukt, a także pozostałości rzymskiej nekropolii.

 

Bastion z przełomu XIX i XX w. jest jednym z symboli miasta. Znajduje się w zabytkowej dzielnicy Castello, w samym sercu Cagliari. Potężna budowla, ozdobiona korynckimi kolumnami, z tarasami, szerokimi schodami i łukiem triumfalnym, tak naprawdę nie miała wiele wspólnego z obronnością. Dla osób spędzających czas na południu wyspy jest miejscem imprez kulturalnych i przyjęć. Z najwyższego tarasu można podziwiać wspaniały widok na miasto i port.

 

Hotel VILLA LAS TRONAS, ALGHERO, SARDYNIA

VILLA LAS TRONAS, ALGHERO, SARDYNIA

Villa Las Tronas to uroczy, butikowy hotel zlokalizowany w historycznym mieście Alghero. Budynek był niegdyś rezydencją włoskiej rodziny królewskiej, dzisiaj jest luksusowym hotelem łączącym historyczną atmosferę z niezwykle malowniczą lokalizacją na półwyspie. Oferuje wytchnienie od miasta i komfortowy wypoczynek.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Marinedda Thalasso and Spa, Sardynia

Hotel Marinedda Thalasso and Spa, Sardynia

Stylowy i elegancki hotel oferuje wspaniały morski klimat oraz wypoczynek na uroczej plaży.
 
Lokalizacja: 1 godzina jazdy z lotniska Olbia oraz Alghero oraz 40 minut od portu S Teresa oraz Porto Torres, 1 km od małej uroczej wioski rybackiej Isola Rossa położonej w Zatoce Asinara (pn. Sardynia ) Isola Rossa jest romantycznymi miejscem z małym portem, łodźmi rybackimi, wieżą Aragonese a także promenadą tu...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Capo d'Orso Hotel Thalasso & Spa, Sardynia

Capo d'Orso Hotel Thalasso & Spa, Sardynia


Romantyczny i ekskluzywny hotel, zlokalizowany jest w prestiżowym parku Cala Capra,
z widokiem na przepiękną zatokę o tej samej nazwie, w nieskazitelnym zakątku Sardynii. Jedna z piękniejszych lokalizacji tuż na przeciw Szmaragdowego Wybrzeża oraz Archipelagu La Maddalena. Hotel posiada własną marinę a jego otoczenie to prywatny park rozciągający się na powierzchni 100 000m².

Lokalizacja:
4...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Cervo Hotel, Costa Smeralda Resort

Cervo Hotel, Costa Smeralda Resort

Hotel należy do znanej i wielokrotnie nagradzanej marki Sheraton. Znajduje się w kurorcie Porto Cervo, w samym sercu Szmaragdowego Wybrzeża Sarydnii. Z okien luksusowego hotelu roztacza się zachwycający widok na zatokę, a goście mogą cieszyć się odpoczynkiem na prywatnej plaży należącej do ośrodka.
Lokalizacja: Szmaragdowe Wybrzeże, 35 km od lotniska Olbia na północy Sardynii
 ...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Castello 5*, Forte Village Resort

Hotel Castello 5*, Forte Village Resort

Hotel znajduje się niemal nad samym brzegiem Morza Śródziemnego. Z okien roztaczają się przepiękne widoki na jego lazurowe wody i na sosnowy las. Castello jest członkiem ekskluzywnej grupy Forte Village Resort, dlatego gwarantuje spokój, profesjonalną obsługę i wyrafinowane usługi. Oferuje wachlarz atrakcji dla najmłodszych, dlatego jest idealnym miejscem na wypoczynek w gronie rodzinnym. Nie zapomniano również o zakochanych, któr...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Pineta 5*, Forte Village Resort

Hotel Pineta 5*, Forte Village Resort

Oaza spokoju i śródziemnomorskiego piękna. Hotel położony jest w niezwykle pięknym miejscu, otoczony egzotyczną roślinnością, m.in. oleandrami i lasami sosnowymi. Jest niezwykle przestronny, dlatego też idealny dla dużych rodzin. Ten luksusowy zakątek składa się z trzech dwupiętrowych budynków, ułożonych na planie podkowy. Royal Pineta to jeden z kilku prestiżowych hoteli sławnego kurortu Forte Village Resort na Sardynii. Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych

Hotel Villa del Parco 5*, Forte Village Resort

Villa del Parco 5*, Forte Village Resort

Oaza pięciogwiazdkowego luksusu i elegancji. Hotel Villa del Parco otoczony jest lazurowym Morzem Śródziemnym i zielonym morzem przepięknej roślinności. Integralną część hotelu stanowi Termalne Spa Forte Village. Villa del Parco należy do prestiżowej sieci The Leading Hotels of the World.
 
Lokalizacja: Północne wybrzeże Sardynii, 3 godziny od Lotnisko di Alghero-Fertilia.

...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Valle dell’Erica Thalasso & Spa

Valle dell’Erica Thalasso & Spa

Resort znajduje się w pobliżu przepięknego parku narodowego na północy Sardynii, zaledwie kilka metrów od wspaniałej zatoki z białym piaskiem oraz skałami uformowanymi przez wiatr. Ta naturalna sceneria jest jednym z najpiękniejszych zakątków Sardynii. Miejsce idealne do spacerów, romantycznych chwil we dwoje oraz raj dla dzieci.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Chia Laguna Resort

Hotel Chia Laguna Resort

Położony w najbardziej urokliwym zakątku południowej Sardyni Chia Laguna Resort obejmuje 3 hotele oraz prywatne wille. Hotel urzeka widokiem na szerokie plaże ze złocistym piaskiem i wydmami, w otoczeniu zagajników wiekowych jałowców. Wody wybrzeża, ze względu na jasne piaszczyste podłoże oczarowują przejrzystością i turkusowymi refleksami. Rozrzucone gdzieniegdzie ukryte zatoczki i imponujące formacje skalne malują barwny i bog...

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel La Rocca Resort & Spa, Sardynia

Hotel La Rocca Resort & Spa, Sardynia

Butikowy hotel La Rocca, utrzymany w typowym, śródziemnomorskim stylu. Położony nieco na uboczu, daje poczucie pełnej dyskrecji i ucieczki od cywilizacji - ale jeśli mają Państwo ochotę na wizytę w kawiarniach czy uczestniczyć w nocnym życiu - w spacerowej odległości znajduje się miasteczko Baja Sardinia.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel L'Ea Bianca Luxury Resort, Sardynia

L'Ea Bianca Luxury Resort, Sardynia

Położony przy uroczej zatoczce, z własną, piaszczystą plażą hotel to propozycja dla szukających odpoczynku w ciszy i w pięknym otoczeniu. Zlokalizowany na wzgórzu, wśród zieleni, daje wyjątkowy widok na bezkresny błękit morza. Utrzymany w ciepłym, śródziemnomorskim stylu, to raj na ziemi dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel La Villa del Re, Sardynia

La Villa del Re, Sardynia

Ten luksusowy butikowy Hotel o profilu tylko dla dorosłych jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających relaksu, spokoju, ciszy oraz pięknej plaży tuż przy Hotelu.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Romazzino, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda

Romazzino, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda

Zapach mirtu i śródziemnomorskich kwiatów, białe, lśniące plaże i przejrzyste wody w legendarnym Costa Smeralda to właśnie w tym miejscu stoi hotel Romazzino, a Luxury Collection Hotel. Położony w izolacji, wonny ogród wybrzeża ukazuje doskonale jego dzikie piękno. Pobyt w hotelu Romazzino to więcej niż wyrafinowana wizyta: jest to wspaniałe doświadczenie i poznanie regionu, jego mieszkańców i nieodłącznych cudów tej ziemi.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Abi D'Oru, Sardynia

Hotel Abi D'Oru, Sardynia

Pięciogwiazdkowy elegancki hotel usytuowany w samym sercu Golfo di Marinella, malowniczej szmaragdowej zatoki z piaszczystą plażą, która otoczona jest wzgórzami, porośniętymi typową, śródziemnomorską roślinnością. Nazwa hotelu Abi D'Oru oznacza po sardyńsku „złotą pszczołę”. Ten luksusowy hotel leży obok prywatnych ogrodów i graniczy z długą piaszczystą plażą. To miejsce jest bez wątpienia rajem dla miłośników słońca, a dodatkowym atutem będzie bogata kultura i serdeczna sardyńska gościnność.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Falkensteiner Resort Capo Boi, Sardynia

Falkensteiner Resort Capo Boi, Sardynia

Falkensteiner Resort Capo Boi to mały raj na południowym wybrzeżu Sardynii usytuowany w przepięknej scenerii, mianowicie w pobliżu klifu przy piaszczystej zatoce. Dzięki swojej wspaniałej lokalizacji, ten ekskluzywny resort jest doskonałym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Goście mają możliwość odkrywania uroków podwodnego rezerwatu przyrody Capo Carbonara, który obfituje w różnorodne rośliny i ryby. Ponadto, miejsce to jest wspaniałą bazą wypadową na długie spacery wzdłuż plaży o śnieżnobiałym piasku lub wycieczki do okolicznych górskich wiosek i starych miasteczek z wieloma zabytkami.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Hotel Pitrizza, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda, Sarynia

Hotel Pitrizza, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda, Sarynia

Hotel Pitrizza oferuje piękne widoki na krystaliczne wody sardyńskiego wybrzeża Costa Smeralda. Do dyspozycji Gości jest nienaganna obsługa oraz wyrafinowane, eleganckie wnętrza. Hotel mieści się w pobliżu Porto Cervo, jednego z najsłynniejszych kurortów całego regionu Morza Śródziemnego. Ten otoczony nietkniętą przyrodą, butikowy hotel zapewnia luksusowy pobyt. Lokalizacja: 160km od lotniska w Alghero ( około 2h jazdy), 4km od Porto Cervo, 24 km od Porto Rotondo

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Cala di Volpe, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda, Sardynia

Cala di Volpe, a Luxury Collection Hotel, Costa Smeralda, Sardynia

Rozciągający się nad zatoką wśród bujnej śródziemnomorskiej roślinności luksusowy Hotel Cala di Volpe urzeka czarującą elegancją, kolorami morza i zapachem natury. Lokalizacja: Cala di Volpe na Costa Smeralda, północno-wschodnia Sardynia, 8km od Porto Cervo, 26km od lotniska w Olbii

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
Hotel Baglioni Resort

Baglioni Resort

Baglioni Resort Sardinia, położony na północ od San Teodoro, to najnowszy klejnot włoskiej kolekcji Baglioni Hotels & Resorts. Otwarty 1 czerwca 2021 r. na wspaniałym północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii, hotel znajduje się w rezerwacie morskim Tavolara w pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż wyspy, Lu Impostu. Misjecowość San Teodoro znajduje się ok. 8 km od hotelu.

Czytaj więcej      Zapytaj o cenę Dodaj do ulubionych
1

Dane adresowe

Odwiedź nas w biurze

DELUXE TRAVEL CLUB SP. Z O.O.
ALEJA SOLIDARNOŚCI 117 LOK. 406 ( VII piętro )
00-140 WARSZAWA

+48 22 22 435 77 
+48 533 800 989
+48 533 900 940
+48 533 800 840

dtc@deluxetravelclub.pl

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Copyright 2015 by deluxetravelclub - wszelkie prawa zastrzeżone

Polecamy największy serwis o Dubaju w Polsce

Realizacja: Meetmedia