podróże szyte na miarę

Szwecka Laponia - zimowy rajd po zamarzniętym jeziorze

Szwecja

Pięciodniowy pobyt w szwedzkiej Laponii połączony z ponad dwudniowym treningiem jazdy sportowej i driftingu po zamarzniętym jeziorze to niewątpliwe bardzo wyjątkowa i unikatowa propozycja. W czasie tego wyjazdu będą Państwo mieli okazję odbyć emocjonującą wycieczką na skuterach śnieżnych i off-road buggy. Intensywne wrażenia z jazdy obejmują nocne przejażdżki, surową skandynawską zimę i autentyczną, lokalną kuchnię. Gwarantujemy doświadczenie, którego nie da się zapomnieć ! Jest to również doskonała okazja do poznania dzikiej i nietkniętej przez człowieka części Skandynawii.

DZIEŃ 1

Po przybyciu do miejscowości Arvidsjaur przejazd do małego miasteczka Malå, gdzie zostaną Państwo zakwaterowani w przytulnym, trzygwiazdkowym hotelu. Pierwszy dzień skoncentrowany jest na rozgrzewce za kierownicą. Pierwsze jazdy po zamarzniętym jeziorze rozpoczną się o godzinie 15:30 i potrwają przez dwie i pół godziny, po których nastąpi przerwa na poczęstunek i pierwszy wspólny posiłek.

DZIEŃ 2

Drugi dzień rozpocznie się od śniadania w hotelu. Następnie zostaną Państwo zabrani do Centrum Jazdy, gdzie rozpocznie się szkolenie jazdy sportowej. Trening potrwa przez nieco ponad 3 godziny, po których będzie przerwa na obiad w chacie obok Centrum Jazdy. Po obiedzie będzie kontynuacja szkolenia. O godzinie 17 zostaną Państwo przewiezieni do hotelu, gdzie czeka tradycyjny, lokalny posiłek w szwedzkiej chacie. Może uda się Państwu spróbować prawdziwie szwedzkiego kanelbulle, surströmming lub pysznych ryb? To musi pozostać niespodzianką.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień będzie poświęcony nauce driftowania po zamarzniętym jeziorze. Jednak dzień rozpocznie oczywiście śniadanie, po którym będzie transfer do Centrum Jazdy, gdzie cały dzień  będzie można uczyć się jak opanować samochód w trudnych warunkach. O godzinie 12 będzie przerwa na obiad, a o godzinie 17 powrót do hotelu. Wieczorem będzie kolacja, po której nastąpi przejazd do Centrum Jazdy, a tam – będzie można wziąć udział w nocnych przejazdach. O godzinie 21:30 nastąpi ogłoszenie zwycięzców razem z open barem, gdzie będzie można się napić piwa oraz wina.

DZIEŃ 4

Ten dzień będzie poświęcony na wycieczkę na skuterach śnieżnych, off-road buggy oraz wyścig gokartów na lodzie. Po śniadaniu będzie transfer do miejscowości Arvidsjaur, gdzie będzie możliwość pozostawienia bagażu, a następnie rozpoczęcie przygotowania do wycieczek na skuterach śnieżnych. W dalszym ciągu zjedzą Państwo tradycyjny szwedzki lunch na świeżym powietrzu. Po obiedzie będą przygotowania do wyścigu gokartów. O godzinie 17 przewidywany jest koniec programu i powrót do hotelu. O godzinie 19:30 odbędzie się kolacja w lodowym igloo – czy może być coś bardziej skandynawskiego? Uważamy, że nie. W lodowej chatce będzie poczęstunek oraz bar z winem i piwem.

DZIEŃ 5

Przejazd na lotnisko w Arvidsjaur.

Co zawiera pakiet?

·  Ponad dwa dni intensywnego treningu jazdy sportowej i driftingu w Subaru WRX STI i Toyocie GR Yaris, w tym paliwo i ubezpieczenie. Uczestnicy sąszkoleni przez instruktorów mówiących po angielsku. Dwóch uczestników siedzi w samochodzie i na zmianę za kierownicą (opcja jednego kierowcy za dopłatą*).

· Trzygwiazdkowe zakwaterowanie (hotele zostały całkowicie odnowione w 2019roku) na cztery noce ze śniadaniem. Każdy uczestnik ma swój pokój.

· Posiłki w trakcie wycieczki: Trzy obiady, cztery wieczorne posiłki w hotelu, w tym napoje bezalkoholowe, kawa/herbata i wieczorne posiłki w formie bufetu (tradycyjny szwedzki stół) w drewnianym tipi i drugie w lodowym igloo,piwa i wina podczas wieczornego posiłku, a następnie przekąski w dni jazdy.

· Trzygodzinne safari na skuterach śnieżnych, godzinna jazda buggy i godzinny wyścig gokartowy na lodzie (każdy gość ma swój własny skuter lub buggy).

· Wszystkie transfery minibusem w Szwecji.

· Towarzyszący zespołowi profesjonalny fotograf z kamerą

 

Dlaczego uważamy, że to świetna propozycja dla osób spragnionych adrenaliny i przygód?

·       osiem kilometrów doskonale przygotowanych tras na skutym lodem jeziorze,

·       jazda Subaru WRX STI i Toyota GR Yaris, które wyposażone są w opony z kolcami,

·       przejechanie 500 kilometrów w ciągu 2 dni,

·       dwudniowy trening, nocne przejażdżki oraz wyścig,

·       możliwość przeżycia emocjonującej wycieczki na skuterach śnieżnych,

·       jazda buggy,

·       wyścig gokartowy na torze lodowym,

·       okazja do poznania dzikiej części Szwecji i jej lokalnej kuchni.

Zapytaj o indywidualną ofertę dla ciebie
Wybierz kierunek podróży
Zapisz się do newslettera
Dziękujemy za zapisanie się.
Do zobaczenia w podróży. :-)
Wystąpił nieznany błąd. Prosimy o zapisanie się poprzez wysłanie e-maila na dtc@deluxetravelclub.pl.

Raz w tygodniu wyślemy Ci powiadomienie o najnowszych ofertach i promocjach luksusowych wyjazdów