Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu poznania twoich preferencji na podstawie zachowań na tej stronie. Szczegóły i możliwości zmiany ustawień: Polityka prywatności.

Ukryj komunikat
Kategorie Rodzaje ofert

Podróże podczas pandemi

Zasady podróżowania podczas pandemiiBezpieczne podróżowanie – testy na koronawirusa

 

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, niektóre państwa wprowadziły obostrzenia przy przekraczaniu ich granicy. Są kraje, do których nadal możemy podróżować bez ograniczeń i wymagań – zwiększa się jednak ilość krajów, gdzie wymagane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu SARS-CoV-2 met. RT-PCR. Sytuacja zmienia się dynamicznie, dlatego sprawdzamy dla Państwa aktualną sytuację w kraju, do którego chcą się Państwo udać. Aktualne informacje dla podróżujących zamieszcza stale Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Na stronie można znaleźć zakładki z pojedynczymi krajami, gdzie znajdują się informacje na temat wszystkich obostrzeń danego miejsca. Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

 

Dokąd polecimy bez testów:

 

Meksyk

Kuba

Tanzania/Zanzibar

Turcja

Hiszpania

Włochy

Malta

Portugalia lądowa

Chorwacja

Niemcy

Słowacja

Czechy

Szwajcaria

Austria

Szwecja

Słowenia

Dania

Belgia

 

W których krajach testy są wymagane:

 

Zjednoczone Emiraty Arabskie - negatywny test na COVID (PCR) wykonany w przeciągu 96 godzin przed odlotem.
Grecja - Przed przyjazdem należy wypełnić Passenger Locator Form oraz negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonanego do 72 godzin przed wjazdem do Grecji.
Cypr -  negatywny wynik testu na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.
Francja - ujemny wynik testu na COVID-19.
Portugalia - W Archipelagu Madery i Azorów wymagany jest negatywny test PT-PCR na Covid-19, w Portugalii kontynentalnej nie ma obowiązku testu.
Dominikana -  negatywny wynik testu PCR, zrobionego nie wcześniej niż 5 dni przed datą przylotu.
Kenia –  negatywny wynik testu na koronawirusa wykonanego na max. 96 h przed lotem, weryfikacja temperatury ciała,
Republika Południowej Afryki -  test (PCR) diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2, wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.
Egipt -  negatywny wynik testu PCR, wykonanego najwcześniej na 72 godziny przed przybyciem. Władze Egiptu dopuściły możliwość zrobienia testu po przylocie (Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba).
Islandia - Podróżni zostaną poddani testowi PCR w momencie przybycia. W przypadku odmowy przeprowadzenia testu obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna.

Niektóre kraje nie wymagają testów koronawirusa dla dzieci poniżej lat 12 - zachęcamy do kontaktu z nami w celu poznania aktualnie obowiązujących informacji dotyczących konkretnego kraju.

 

Jaki test należy wykonać przed wyjazdem i gdzie?

 

Prywatnie można wykonać dwa rodzaje testów – genetyczne (czasem zwane też molekularnymi) lub serologiczne. Wszystkie kraje akceptują jednak jedynie te wykonywane metodą RT-PCR (czyli genetyczne), w której pobiera się od badanego wymaz z gardła lub nosa, a nie próbkę krwi. Pełną listę placówek, które wykonują testy na koronawirusa można znaleźć na stronie rządowej – klikając tutaj. Testy genetyczne met. RT-PCR wykonywane są w specjalnych punktach mobilnych Drive&Go-Thru oraz w punktach wymazowych. Ceny testu w Polsce to około 500 PLN (w zależności od placówki), a cena testu zagranicą wacha się między 120 a 180 USD. Niektóre hotele oferują wykonanie testu za darmo przy rezerwacji pobytu.

 

Kiedy wykonać test i na co zwrócić uwagę?

 

Kraje, które wymagają zaświadczenia, podają również informację, na ile godzin przed wyjazdem trzeba wykonać test. Najczęściej jest to między 72 a 96h przed wyjazdem – aktualnej informacji na ten temat dowiedzą się Państwo podczas rozmowy z nami o planowanym wyjeździe. Należy także zwrócić uwagę na to w jakim języku wymagane jest zaświadczenie. Większość państw wymaga zaświadczenia w języku angielskim. Niektóre placówki oferują przetłumaczone zaświadczenia w standardzie, a w innych jest to dodatkowo płatna usługa. Istotne jest, aby decydując się na badanie, wiedzieć po jakim czasie będzie dostępny wynik. Często jest to kilka godzin lub jeden dzień, ale w niektórych przypadkach nawet 2-3 dni. Przed samym wyjazdem najlepiej mieć wydrukowany wynik testu. Większość krajów akceptuje wersje mobilne lecz nie wszystkie. Warto także zwrócić uwagę czy na wydruku znajdują się wszystkie wymagane informacje czyli: imię i nazwisko osoby testowanej, data i rodzaj badania, numer paszportu a także oczywiście jego wynik. Zaświadczenia powinny być sprawdzane jeszcze przed wejściem do samolotu, a później ponownie podczas przekraczania granicy danego kraju.

 

Jak mogę się ubezpieczyć na okoliczność COVID-19 przed wyjazdem?

 

Nasze biuro oferuje ubezpieczenia zdrowotne AXA, które obejmuje koszty leczenia koronawirusa. Dodatkowo zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od rezygnacji z podróży w cenie 3% wartości wyjazdu. Jest to idealne zabezpieczenie nie  tylko na okoliczność nagłego zachorowania przed wyjazdem, ale również w sytuacji, w której test na koronawirusa będzie pozytywny.


 

Dane adresowe

Odwiedź nas w biurze

DELUXE TRAVEL CLUB SP. Z O.O.
ALEJA SOLIDARNOŚCI 117 LOK. 406 ( VII piętro )
00-140 WARSZAWA

+48 22 22 435 77 
+48 533 800 989
+48 533 900 940
+48 533 800 840

dtc@deluxetravelclub.pl

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Copyright 2015 by deluxetravelclub - wszelkie prawa zastrzeżone

Polecamy największy serwis o Dubaju w Polsce

Realizacja: Meetmedia