Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu poznania twoich preferencji na podstawie zachowań na tej stronie. Szczegóły i możliwości zmiany ustawień: Polityka prywatności.

Ukryj komunikat
Kategorie Rodzaje ofert

Kostaryka

Wulkan Arenal

 

„Costa Rica” to w dosłownym tłumaczeniu „bogate wybrzeże”. Bujna zieleń, zachwycająca fauna i flora, aż 1290 kilometrów linii brzegowej – od wschodu Morza Karaibskiego, a od zachodu Pacyfiku sprawiają, że nie sposób nie zakochać się w tym miejscu. Kraj słynie z wspaniałych, piaszczystych plaż, mnóstwa zachwycających parków narodowych pełnych tropikalnych lasów i wielu gatunków zwierząt oraz zjawiskowych wodospadów i niezwykłych wulkanów. Spotkamy tu największe na świecie żółwie morskie i rajskie tukany. Jest to tez dom leniwców. Oprócz tego w Parku Narodowym Tortuguero można zobaczyć także małpy, krokodyle, dziekie koty czy duże iguany i kolorowe żaby. Dla fanów adrenaliny znajduje się tu najdłuższe w Ameryce Łacińskiej zipline w koronach drzew! Można poczuć się jak ptak, lecąc nad egzotyczną dżunglą!

Na Kostarykę najlepiej wybrać się w porze suchej, czyli między grudniem a kwietniem. W tym okresie temperatura waha się między 30 a 35 stopniami. Woda również ma przyjemną temperaturę, około 25-27 stopni.

 

Tortuguero National Park
Park Narodowy Tortuguero, jest jednym z najbardziej mokrych obszarów w kraju i oferuje coś innego niż reszta Kostaryki. Park jest niezwykle ważnym miejscem lęgowym zielonego żółwia morskiego, w związku z czym obserwowanie żółwi jest tutaj główną atrakcją. Park ten, zamieszkiwany przez około 170 gatunków gadów i płazów, jest także siedliskiem 60 gatunków ssaków i 300 różnych gatunków ptaków. Unikalny, wodnisty krajobraz Tortuguero, pozwala doświadczyć wędrówki po odległym lesie deszczowym ze znacznie mniejszą liczbą selfie sticków. Jest to również jedno z najlepszych miejsc w Ameryce Środkowej, aby obserwować wylęgające się żółwie z bliska. Istnieją tylko dwa sposoby dotarcia do Tortuguero: statkiem lub samolotem. Drogi mogą zabrać ludzi tam tylko w odległości 32 km od Tortuguero, ale stamtąd jest to godzina łodzią przez dżunglę.


Monteverde and the Cloud Forest
Lasy w pobliżu Monteverde stały się popularnym celami turystycznym. Podczas gdy wiele osób przyjeżdża tylko po to, aby obserwować ptaki, rezerwat leśny posiadają wszelkiego rodzaju ssaki, płazy i gady, od jaguarów i pum po żaby i małpy. Lasy mgliste biorą swoją nazwę od bardzo dosłownego charakteru. Nisko wiszące chmury często przybierają formę mgły, unoszą się wokół górnej części lasu, po czym skraplają się na liściach drzew i kapią na rośliny poniżej. Niebo zasadniczo schodzi do lasu, dzięki czemu można rzeczywiście chodzić w chmurach- szczególnie po wiszącym moście.
 

Arenal Volcano National Park
Bogactwo flory i fauny. Arenal jest uznawany z jeden najbardziej aktywnych wulkanów Kostaryki i jest badany przez zespoły sejsmologów od lat. Obecnie jego aktywność nieco się uspokoiła, to jednak zwykle widać kolumny dymu wydobywające się z tego przepięknie ukształtowanego wulkanu.

 

Arenal Hanging Bridges
Ten imponujący projekt znajduje się we wspaniałym lesie deszczowym. Naturalny raj z trzykilometrowym szlakiem biegnącym przez 15 mostów; Sześć z nich to wiszące mosty o efektownej i bardzo bezpiecznej konstrukcji - przygoda, która pozwala zobaczyć las z okapu dżungli. W tym raju natury możemy spotkać ponad 250 gatunków ptaków, w tym jastrzębia białogłowego, Rufous tailed Jacamar, Black-throated Trogon, gady takie jak: Fer-de-lance snake, boa constrictor, Eyelashed Viper, bazyliszki i jaszczurki. Płazy, takie jak żaba szklana lub czerwona żaba i owady, takie jak motyle morpho, niesamowite mrówki liściaste i nie tylko ... plus ogromna i niesamowita różnorodność drzew i roślin. Co zabrać: wygodne buty sportowe, wygodną odzież, krem przeciwsłoneczny, środek odstraszający owady, aparat fotograficzny i lornetkę.

Curi Cancha Reserve
W 1970 r. Rodzina Lowtherów zakupiła majątek Huberta i Mildred Mendenhallów i nadała jej nazwę Curi-Cancha, Rezerwat Curi-Cancha znajduje się na obszarze chronionym Arenal-Tempisque w sercu Monteverde. Chroni 83 hektary (205 akrów) 50% dziewiczego lasu, 45% wtórnego lasu i 5% otwartych pastwisk. Wysokość nad poziomem morza waha się od 1450 metrów do 1615 metrów. Siedem kilometrów naturalnych szlaków pozwala zwiedzającym na poznanie flory i fauny tropikalnego lasu mglistego. Curi-Cancha to raj dla obserwatorów ptaków. Odwiedzający mogą samodzielnie przedzierać szlaki lub skorzystać z przewodnika, który wzbogaci doświadczenie.

 

Park Narodowy Wulkanu Poas
Park Narodowy Wulkanu Poas, gdzie znajduje się jeden z najpopularniejszych wulkanów regionu, a miejsce zostało wielokrotnie nagradzane. Niesamowita roślinność i unikatowe zwierzęta, muzeum, rozmaite ścieżki hikingowe, więc to uznanie jest całkowicie zrozumiałe. Imponujący krater jest głęboki na 300m, a szeroki na 1500m i zwykle wydobywają się z niego kłęby dymu. Ścieżka prowadzi do krystalicznie-niebieskiej laguny, posród egzotycznych kwiatów i wśród świergotu ptaków.
 

Wodospad La Paz
La Paz Waterfall Gardens to najczęściej odwiedzana prywatna atrakcja ekologiczna na Kostaryce, oferująca najlepsze wędrówki w pobliżu San José, najsłynniejsze wodospady w Kostaryce, sanktuarium zwierząt z ponad 100 gatunkami zwierząt oraz program edukacji ekologicznej.

 


Monteverde and the Cloud Forest

Arenal Volcano

 

Brak ofert w podanej kategorii.

Dane adresowe

Odwiedź nas w biurze

DELUXE TRAVEL CLUB SP. Z O.O.
ALEJA SOLIDARNOŚCI 117 LOK. 406 ( VII piętro )
00-140 WARSZAWA

+48 22 22 435 77 
+48 533 800 989
+48 533 900 940
+48 533 800 840

dtc@deluxetravelclub.pl

Napisz do nas

Formularz kontaktowy

Copyright 2015 by deluxetravelclub - wszelkie prawa zastrzeżone

Polecamy największy serwis o Dubaju w Polsce

Realizacja: Meetmedia