Silversea w swojej flocie posiada 10 ultraluksusowych statków rejsowych wypływających w najbardziej niesamowite zakątki świata od koła podbiegunowego, przez wybrzeża afrykańskie, czy sporadycznie odwiedzane Wyspy Brytyjskie, po zatoki i porty najbogatszych państw bliskiego wschodu oraz tropikalne dżungle Ameryki Południowej i najustronniejsze wyspy na Oceanie Indyjskim.

W podróży na każdy z siedem kontynentów załoga statków Silversea jest doskonale przygotowana i wznosi się na wyżyny profesjonalizmu aby zapewnić wszystkim gościom maksimum luksusu i wygody. Statki Silversea są jednymi z najmniejszych, mieszczących od 100 – Silver Galapagos do 596 gości na nowym Silversea Muse. To przekłada się na kameralność, poczucie intymności i luksusu pasażerów.

Kabiny Silversea są największymi i najbardziej ekskluzywnymi apartamentami na światowych wodach. Wystawne, bogate i najlepiej wyposażone wnętrza wraz z indywidualną i troskliwą obsługą kamerdynerską są filarem Silversea. Każdy z przestronnych apartamentów posiada panoramiczny widok na ocean a wiele z nich własną werandę. Aby goście nie przegapili najcenniejszych momentów życia na morzu, kabiny wyposażone zostały w lornetki obserwacyjne dalekiego zasięgu.

Na wszystkich statkach Silversea pracują restauracje pod skrzydłami renomowanych szefów kuchni. Każdy z posiłków to co najmniej 4 dania do wyboru, wszystkie przyrządzane są ze świeżych i lokalnych produktów a smaku i kolorytu dodają najlepsze wina z całego świata wybierane przez someliersów.

Silversea w swojej ofercie posiada szereg atrakcji zarówno na lądzie jak i mnogość zajęć na pokładzie statków. Program Silversea Shore proponuje zwiedzanie praktycznie dowolnych zakątków świata od Zakazanego Miasta w Pekinie, lotu balonem nad Bagan w Birmie, czy obserwacji Wielkiej Piątki na safari w Afryce. Podczas wypraw w małych grupach pod opieką wykwalifikowanego przewodnika łatwiej wczuć się w atmosferę i klimat odwiedzanych miejsc.

Każdego dnia na morzu goście mogę spędzać swój czas na pokazach i wykładach prowadzonych przez dziennikarzy, przyrodników, historyków, dyplomatów i wielu innych autorów. W każdej chwili goście mogą odwiedzić kapitana na jego mostku i pogawędzić z oficerami sterującymi statkiem. Ornitolodzy i biolodzy morscy wypatrują ptaki i zwierzęta morskie powiadamiając gości gdy tylko wieloryby lub delfiny pojawią się na horyzoncie. Poza tym na statkach organizowane są zajęcia kulinarne, fotograficzne, degustacje win i szampanów i wiele innych.

Luksusowe rejsy Silversea to również osobista podróż do wellness. Każdy z gości może również zadbać o tężyznę fizyczną w doskonale wyposażonym centrum fitness, wziąć udział w zajęciach pilates w sali do aerobiku a sauny i łaźnie parowe przygotowywane są aby ukoić każdy strudzony mięsień.

Silversea oferuje m.in. seminaria o aromaterapii i żywieniu. Holistyczne podejście do dobrego samopoczucia w pełni integruje ćwiczenia, fitness i terapię spa z wykładami o zdrowiu i zdrowym żywieniu. To wszystko by pomóc w utrzymaniu zdrowego stylu życia, nawet wtedy, gdy jest się z dala od domu.