Aqua Expeditions to flota dwóch luksusowych, 5 ***** statków pasażerskich – Aria Amazon i Aqua Mekong. Ekskluzywne statki zabierają gości w niezapomniane rejsy w dwa niesamowite miejsca na ziemi – do Peru i Amazonii oraz do Kambodży, Wietnamu i na wody rzeki Mekong. Podczas wypraw pasażerowie mają niepowtarzalną szansę zwiedzić najcudowniejsze miejsca wywodzące się z różnych starożytnych kultur m.in. Machu Picchu – miasto inków, czy Angkor Wat – największa i najważniejsza świątynia w Kambodży.

Załoga i obsługa rejsów Aqua Expeditions jest perfekcyjnie dokładna. Jakość podróży wyraża się w każdym elemencie pobytu na statku – od codziennej świeżej pościeli w apartamentach, przez kojące zabiegi w Spa po 5 gwiazdkową kuchnię i stosunek liczby gości do liczby personelu 1,3:1. Ultraluksus przejawia się również w liczbie pasażerów, którzy mogą jednorazowo odbyć rejs. To 32 gości na Aria Amazon oraz 40 na Aqua Mekong!

Aria Amazon posiada 16 apartamentów każdy o powierzchni 23 m2 z indywidualnie regulowaną klimatyzacją, polerowaną drewnianą podłogą i szklaną ścianą sięgającą od podłogi do sufitu ze spektakularnym widokiem na rzekę Amazonkę.

Aqua Mekong  posiada 20 klimatyzowanych apartamentów, każdy z nich ma powierzchnię 30 m2, osiem z nich posiada balkony a wszystkie tworzone były w całości z materiałów miejscowych. Dla pełnego relaksu gości i poczucia wyrafinowania pokłady zagospodarowane są we wszelkie współczesne wygody.

Aria Amazon może poszczycić się najlepszą peruwiańska kuchnią przygotowywana przez Pedro Miguel Schiaffino i jego zespół. Suftel z serca palmy, przegrzebki z dzikimi migdałami i owocami Umari, rajskie figi i juki gnocchi, ryba Escolar w marynacie, grillowany paiche z amazońskimi ziemniakami to tylko niektóre z regionalnych specjałów stworzonych przez Aqua Expeditions Amazon Executive Chef Pedro Miguela Schiaffino.

Nasi kucharze zaopatrują pokładową kuchnię na lokalnych rynkach przyrzecznych. To najświeższe składniki  począwszy od suma z rzeki przez krewetki po organiczne produkty lokalne. Kokosy, trawa cytrynowa, kolendra, kurkuma – to tylko kilka z najbardziej rozpoznawalnych smaków, których goście mogą oczekiwać od szefa kuchni David’a Thompson’a. Często zmieniane, pomysłowe menu zawsze pozostaje autentyczne z lokalnymi tradycjami kulinarnymi.

Spa na Aqua Mekong oferuje dwa specjalnie zaprojektowane pokoje gdzie doświadczeni i profesjonalnie wyszkoleni terapeuci wykonują pełen zakres holistycznych i energetyzujących zabiegów. Aria Amazon oferuje ekskluzywny gabinet masażu z wyszkolonymi terapeutami i szeroką gamą zabiegów z wykorzystaniem 100% naturalnych olejków eterycznych. Każdy olejek powstał z rodzimych składników, takich jak kokos i wanilia, zebranych w górach Peru i Amazonii.

Wycieczki do amazońskiej dżungli z Aria Amazon prezentują wyjątkową przyrodę Amazonii, życie ptaków i roślin tego bogatego siedliska. Aqua Expeditions posiada dostosowane motorowe łodzie lub skiffy mieszczące do ośmiu pasażerów. Każdy odbywa dwie/trzy wycieczki dziennie w głąb dopływów Amazonki. Można tu spotkać różowe delfiny, piranie, kapucynki czy też leniwca skrytego w deszczowym lesie.

Doświadczeni przewodnicy na Aqua Mekong zapraszają gości na odkrywanie Indochin – zalanych szmaragdem lasów i bambusowych wsi dostępnych tylko łodzią. Odwiedzają wraz z pasażerami statku  buddyjskie klasztory, które wciąż są domami szlachetnych mnichów.

Prócz klasycznego zwiedzania z przewodnikiem z obu statków można wybrać się na przejażdżkę rowerową, kajaki lub wędkowanie.

Dla gości, którzy nie zdecydują się na wyprawy w głąb lądu zapewnione są atrakcje na pokładzie statków. To między innymi relaks nad basenem lub jacuzzi, czy w bibliotece albo w pokoju gier. Na Aqua Mekong dostępne jest małe, intymne kino a dla spragnionych wysiłku fizycznego Aria Amazon przygotowała bieżnie i rowerki stacjonarne.